Maszyny akumulatorowe do profesjonalnej pielęgnacji zieleni na osiedlach mieszkaniowych

Osiedla mieszkaniowe stanowią integralną cześć każdego miasta. Jest to również miejsce wypoczynku i relaksu po wyczerpującym dniu. Dlatego tak ważne jest dbanie o ciszę i komfortowe warunki życia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców osiedli mieszkaniowych jak również zarządców, producenci maszyn do pielęgnacji zieleni zaczęli wprowadzać na rynek maszyny akumulatorowe. Te nowoczesne urządzenia nie tylko są ciche i nie emitują spalin, ale są również wydajne i tańsze w użytkowaniu.

Na rynku możemy dziś spotkać szereg maszyn do pielęgnacji ogrodu zasilanych wydajną baterią litowo-jonową. Na liście produktów na baterię znajdziemy dziś: pilarki, podkrzesywarki do gałęzi, nożyce do żywopłotu, wykaszarki, dmuchawy, czy nawet kosiarki samojezdne. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego wyeliminowano w nich bezpośrednią emisję zanieczyszczeń, zredukowano także hałas oraz drgania generowane przez silniki spalinowe. Ograniczony został również zakres prac konserwacyjnych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji. Te maszyny otworzyły nowy rozdział w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Urządzenia akumulatorowe charakteryzują się wydajnością, jak urządzenia zasilane niewielkim silnikiem spalinowym. Daje to duże możliwości zarówno klientom indywidualnym, jak również zarządcom, administratorom osiedli, zieleni miejskiej i spółdzielni mieszkaniowych. Dzięki tym urządzeniom nie musimy się już martwić o nadmierny hałas podczas pracy przy terenach zieleni na osiedlach, czy w parkach.

„Produkty akumulatorowe Husqvarna, które dziś są dostępne stanowią innowacyjne połączenie zalet urządzeń na baterię oraz mocy i osiągów klasycznych urządzeń spalinowych. Urządzenia bateryjne cechuje m.in.: lekka konstrukcja, wydajność, niski poziom hałasu oraz ergonomia. Wszystkie maszyny wyposażone są w centralny układ sterowania. To bardzo wygodny i bezpieczny sposób ich uruchamiania. Podczas pracy wybraną maszyną, jeżeli zaistnieje konieczność doładowania akumulatora, można go doładować w dowolnym momencie i w każdym miejscu, w którym mamy dostęp do źródła prądu. Poprzez zastosowanie dodatkowego akumulatora – praca odbywać się może w sposób ciągły przez wymianę akumulatorów z rozładowanego na naładowany” – mówi Paweł Przywózki, CLG Sales Manager firmy Husqvarna.

Dodatkowym atutem maszyn akumulatorowych jest fakt, że zastosowane do ich zasilania akumulatory oraz ładowarki mogą być współdzielone, co również ma pozytywny wpływ na koszty zakupu i eksploatacji.

 

Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com

 

Kontakt do biura prasowego:
Dominik Desperak
e-mail: ddesperak@consulting-media.pl
kom. 531 676 595

 

 

Scroll to Top