Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku

Atrakcyjna oferta dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz towarzystw budownictwa społecznego.

Od 2018 roku Alior Bank oferuje Pożyczkę Termomodernizacyjną, umożliwiającą finansowanie termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych na bardzo korzystnych warunkach.

Pożyczka udzielana jest z funduszy Unii Europejskiej (regionalnych programów operacyjnych), udostępnionych Alior Bankowi przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz środków Alior Banku.

Obecnie oferta Pożyczki skierowana jest do wspólnot mieszkaniowych (WM), spółdzielni mieszkaniowych (SM) oraz towarzystw budownictwa społecznego (TBS) zlokalizowanych na terenie województw: dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i podlaskiego. Do końca czerwca 2021 r. Alior Bank udzielił już ponad 170 pożyczek na łączną kwotę ok. 94 mln zł.

Pożyczką można sfinansować kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych m.in.: modernizację przegród zewnętrznych budynków (izolacja cieplna); wymianę wyposażenia na energooszczędne (m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej); przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła (z wyłączeniem źródeł ciepła opalanych węglem) oraz przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji.

***

Wiele inwestycji sfinansowanych przez Alior Bank, wpłynęło nie tylko na poprawę efektywności energetycznej modernizowanych budynków (co przełożyło się na się zmniejszenie kosztów ogrzewania opłacanych przez mieszkańców i zmniejszenie emisji CO2), ale zdecydowanie poprawiło ich wygląd.

Przykładem inwestycji już zrealizowanej dzięki finansowaniu Alior Banku jest termomodernizacja budynków Wspólnoty Mieszkaniowej, zlokalizowanej w Lubiniu (województwo dolnośląskie) przy ul. Sowiej 26-34.
Przedmiotem inwestycji był wielorodzinny budynek mieszkalny, wybudowany w 1980 roku. Budynek o powierzchni 3,75 tys. m2 netto (2,9 tys. m2 ogrzewanej części mieszkalnej), posiada 5 kondygnacji z 50 lokalami mieszkalnymi oraz całkowite podpiwniczenie.

– Prace finansowane pożyczką termomodernizacyjną udzieloną przez Alior Bank dotyczyły docieplenia ścian zewnętrznych (szczytowych i osłonowych). Montaż zaworów termostatycznych pozwolił zoptymalizować zapotrzebowanie na energię do ogrzewania mieszkań. Estetycznie wykonana elewacja wraz z nowoczesnymi balustradami balkonowymi z metaloplastyki nadały budynkowi nowego wyglądu. Budynek bardzo ładnie wpisuje się w otoczenie nadając mu nowoczesny charakter i jednocześnie poprawia wygląd osiedla. Wymierną korzyścią dla mieszkańców jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię o 35,43%mówi przedstawiciel Wspólnoty Mieszkaniowej w Lubiniu.

***

Szczegółowe informacje o Pożyczce Termomodernizacyjnej, w tym Karty Produktu, wzór audytu energetycznego ex-ante, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz zasady ubiegania się o refundację kosztu audytu ex-ante i dokumentacji technicznej znajdują się na www.aliorbank.pl/termomodernizacja.

Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowania od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta biznesowego.

 

Zapraszamy również do kontaktu z naszymi ekspertami ds. finansowania termomodernizacji:
+48 782 892 109 – województwo łódzkie
+48 782 893 293 – województwo podlaskie
+48 785 809 598 – województwo małopolskie
+48 782 893 338 – województwo dolnośląskie

 

 =

Scroll to Top