Magnetyzery Ecomag: Skuteczna ochrona przed osadami

 

 

 

 

Instalacja wodna bez osadów

Godło Najwyższa Jakość QI dla magnetyzerów Ecomag®

Drogiej instalacji i urządzeniom wewnątrz budynków mieszkalnych zagrażają osady wytrącające się z wody. Są one przyczyną jej wtórnego zanieczyszczenia i znacznego pogorszenia jakości, jak również strat energii przy podgrzewaniu i tłoczeniu. Powstają w instalacjach wykonanych z tworzywa, stali i miedzi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przedsiębiorstwa wodociągowe odpowiadają za jakość wody do głównego wodomierza. Za tym wodomierzem rozpoczyna się instalacja wewnętrzna, za którą odpowiedzialny jest zarządca lub właściciel budynku.

Są dwie podstawowe metody jej ochrony przed osadami:

  • Zastosowanie magnetyzerów np. typu Ecomag®
  • Zmiękczanie wody za pomocą soli (NaCl) dostarczanej w workach. Metoda ta wymaga również energii elektrycznej, wody traconej na płukanie złoża i serwisowania. Niezbędne dla zdrowia, wg SANEPIDów dbających o nasze zdrowie, duże ilości wapnia i magnezu są zastępowane w wodzie przez sód i niepotrzebnie usuwane do kanalizacji. Niepokojące jest to, co w 2014 r. opisała Polska Agencja Prasowa: „(…) mała ilość wapnia w wodzie może być przyczyną raka jelita grubego”.

 

Czym wyróżniają się Ecomagi®, które otrzymały Godło Najwyższa Jakość QI przyznane m.in. przez państwowe instytucje, takie jak Polski Komitet Normalizacji?

  • Skutecznie rozpuszczają stare i blokują powstanie nowych osadów. Potwierdziły to kilkumiesięczne badania Centralnego Ośrodka Badań i Rozwoju Techniki Instalacyjnej INSTAL, jak również wspólnoty i spółdzielnie z całego kraju, w których magnetyzery są zamontowane od kilkunastu lat.
  • Są nakładkowe i bezprądowe. Montaż nie wymaga spuszczania wody z instalacji i trwa kilka minut.
  • Bezpieczne. Otrzymały po raz trzeci ATEST HIGIENICZNY Państwowego Zakładu Higieny „do stosowania na wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi”, opinie Urzędu Techniczne i Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.
  • Bezobsługowe. Posiadają 7-letnią gwarancję i konkurencyjne ceny.

 

W budynku wielorodzinnym montowane są na przyłączu wody zimnej za głównym wodomierzem i na ciepłej użytkowej za wymiennikiem lub zasobnikiem.

Typ magnetyzera Ecomag® zależy od średnicy instalacji, a ilość pierścieni od liczby mieszkań/ zużycia wody i jej twardości. Zakres średnic od DN ½” do DN 14”.

Więcej informacji o referencjach na stronie akra.pl.

Opinie SANEPIDÓW n/t wpływu minerałów w wodzie na zdrowie w dziale BLOG.

Zapraszamy do oszczędzania.

 

Akra Sp. z o.o.
Oszczędność paliwa i energii

tel. 22 858 34 04
akra.pl, biuro@akra.pl

 

 

Scroll to Top