Jak obniżyć rachunki za energię?

Każda wspólnota czy spółdzielnia mieszkaniowa zastanawia się, jak obniżyć rachunki za energię elektryczną. A gdyby tak poprzez bezpłatny audyt obniżyć koszty dystrybucji i sprzedaży energii od 10 do nawet 45 proc.?

 

Ceny za energię elektryczną nieustannie rosną i nic nie zapowiada, że może się to zmienić w najbliższych latach. Koszty samej tylko dystrybucji z roku na rok zwiększają się o ok. 8 proc., a ceny sprzedaży średnio o 20 proc.

 

Wydawałoby się, że spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe jako odbiorcy usług energetycznych nie są w stanie nic z tym zrobić i muszą zaakceptować taki stan rzeczy, ale to mit. Okazuje się, że nie dość, że mają realny wpływ na to, co pobierają od lokalnego dystrybutora, to jeszcze mogą obniżyć koszty dystrybucji energii od 10 do nawet 45 proc.

 

Jak to działa?

Wiele wspólnot ma małą świadomość na temat tego, za co tak naprawdę płaci, i znacznie przepłaca za prąd z powodu niedopasowania parametrów do swoich potrzeb. Kwota, na którą wystawiona jest faktura, zawiera wiele części składowych. O ile z opłatami za zużytą energię elektryczną trzeba się pogodzić do czasu wynegocjowania stawki w następnej podpisanej umowie, o tyle w trakcie jej trwania można zmieniać warunki dystrybucji. W zależności od wielkości jednostek i ich zużycia kwoty przepłaceń często sięgają od 4 do ponad 100 tys. złotych rocznie. Nasuwa się pytanie, czy stać nas na przepłacanie?

 

Oszczędność bez inwestowania?

Jednym z głównych problemów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych jest ograniczony budżet. Konsekwencją tego jest odkładanie inwestycji lub rezygnacja z nich. Rozwiązaniem problemu jest wygenerowanie oszczędności bez ponoszenia żadnych kosztów, dzięki temu wspólnota lub spółdzielnia zaplanuje swój budżet, a zaoszczędzone pieniądze zainwestuje w projekty, z których wcześniej musiała zrezygnować.

Bezpłatne wsparcie i pomoc profesjonalistów

 

Firma DGE działa na terenie całej Polski i zapewnia bezpłatny audyt kosztów energetycznych. Ekspert Szymon Krzempek jest odpowiedzialny za przedstawienie najlepszych rozwiązań i dobiera odpowiednie parametry dystrybucyjne oraz przygotowuje pełną dokumentację formalno-prawną. Co istotne, na bieżąco raportuje o wygenerowanych oszczędnościach.

„W związku z moim 4-letnim doświadczeniem w branży zdecydowanie rekomenduję przeprowadzenie audytu każdej wspólnocie czy spółdzielni mieszkaniowej, bez względu na rodzaj i wielkość wspólnoty. Chociaż przyznam, że największe oszczędności jesteśmy w stanie wygenerować w nowoczesnych budynkach, w których są podziemne garaże, windy czy też klimatyzowane pomieszczenia. Ze swojego doświadczenia wiem, że wysokość oszczędności jest satysfakcjonująca dla klienta, który płacił dotychczas od 1 tys. zł miesięcznie za części wspólne” – mówi Szymon Krzempek, ekspert i doradca energetyczny w DGE Diagnostyka Gazowo-Energetyczna Sp. z o.o.

Darmowy audyt

Przeprowadzenie audytu jest bezpłatne. Wynagrodzenie to procent od wygenerowanych rzeczywistych oszczędności, zysku wspólnoty. Jeśli audyt wykazuje, że zmiany nie są konieczne, działania nam tym się kończą.

 

Szymon Krzempek

DGE Diagnostyka Gazowo-Energetyczna Sp. z o.o., Oddział: Czechowice-Dziedzice

Niepodległości 10a/5, 43-502 Czechowice-Dziedzice

+48 570 748 686

biuro.czechowice@dge.com.pl

Scroll to Top