MakroPro 2.0 ELH. Brama i elewacja w jednym

Jak wygląda brama elewacyjna? Trudno powiedzieć. Dużo prościej powiedzieć, jak nie wygląda: nie wygląda jak typowa brama, nie jest podobna do żadnego rozwiązania, które znasz. A gdy już musi przyjąć jakąś widzialną formę, zawsze dostosowuje się do tego, czego oczekujesz. Poznajcie bramę MakroPro 2.0 ELH – bramę elewacyjną.


Nieszablonowa architektura wymaga szczególnej kreatywności. Mówi się o detalach, które wpływają na ostateczny wygląd olbrzymich realizacji – dziś opowiemy jednak o ich przeciwieństwie. O elemencie, który swoimi rozmiarami wpływa na to jak widzimy budynek z bliska, jak i z daleka. I jest to element, nad którym mamy pełną kontrolę.

Brama MakroPro 2.0 ELH została zaprojektowana tak, by można było uzupełnić ją o indywidualne wypełnienie. Oznacza to, że jej skrzydło może z zewnątrz może wyglądać dokładnie tak, jak w projekcie, marzeniach czy oczekiwaniach. Skoro jest to brama elewacyjna, to naturalne wydaje się dostosowanie jej wyglądu do designu elewacji. Front pokryty płytkami, łupkiem lub panelami z tworzywa sztucznego? Dlaczego nie „wtopić” bramy w tło – by stworzyć efekt idealnie spójnej fasady?  To olbrzymie możliwości dla architektów i przedsiębiorstw, które chcą mocno podkreślić swoje przywiązanie do piękna.

Gdy brama jest zamknięta, jej skrzydło tworzy jednolitą powierzchnię z fasadą. Nie sposób zauważyć, że kryje się tam konkretnych rozmiarów brama garażowa. Dopiero gdy zdecydujemy się ją otworzyć można zauważyć jej obecność. Ten proces to prawdziwy spektakl – jakby ściana budynku zaczęła się załamywać i chować do jego wnętrze. To robi wrażenie.


Dedykowana dla specjalnych przestrzeni

Na jak wiele można sobie pozwolić przy tworzeniu własnej bramy elewacyjnej? Skrzydło bramy może mieć nawet do 20 m2, a grubość maksymalna materiału wypełniającego to aż 4 centymetry. Co ważne, brama może być częścią budynku niedocieplonego lub z dociepleniem o grubości między 70 a 220 milimetrów.

Jak już wiesz, brama elewacyjna powstaje dokładnie według Twoich oczekiwań – dlatego produkujemy ją jedynie na zamówienie, a Twój projekt zawsze będzie tym jedynym.


Tylko konstrukcja, aż konstrukcja

Brama elewacyjna to tylko i aż konstrukcja – doskonała konstrukcja, którą uzupełnić można o najbardziej fantazyjne wypełnienie. W tym miejscu należy podkreślić, że brama elewacyjna budowana jest na fundamencie MakroPro 2.0 – jednej z najdoskonalszych bram garażowych na rynku.

Najważniejszą cechą tej bramy jest jakość. Objawia się ona w materiałach, z której ją wykonano, co z kolei przekłada się wprost na trwałość produktu. Dlatego jedną z pierwszych decyzji w procesie projektowania serii MakroPro 2.0 było wykorzystanie podwójnie przeprofilowanej prowadnicy, która gwarantuje całej konstrukcji odpowiednią wytrzymałość – dzięki temu może unieść ciężar nawet nietypowego wypełnienia skrzydła.

Prowadnice i ościeżnice to jedne z najważniejszych elementów bramy garażowej. W przypadku bram serii MakroPro 2.0 zdecydowano, by wykonać je z blachy stalowej o grubości 2 mm. Wzmocniona konstrukcja nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu będzie funkcjonować cicho i bezawaryjnie.

Firma WIŚNIOWSKI deklaruje także ważne parametry eksploatacyjne oferowanych bram, w tym gwarantowaną liczbę cykli szacowaną na 25000. Nie zapominamy również o termoizolacji, która jest dziś słusznie doceniana.

System uszczelek, które izolują wnętrze budynku od chłodnego lub gorącego otoczenia w największym stopniu decyduje o szczelności bramy. W przypadku serii MakroPro 2.0 konstruktorzy skupili się na zagwarantowaniu ochrony termicznej w każdej części produktu.

Bramy MakroPro 2.0 w standardzie wyposażone są w system ThermoSet. W jego skład wchodzi trzykomorowa, dwulistkowa uszczelka boczna, która zapewnia odpowiednią izolację ościeżnic, a także dwulistkowa uszczelka montowana do górnego panelu wraz z uszczelnieniem narożnikowym. Gwarantują one właściwą izolację w miejscach, które są podatne na utratę ciepła. Chroniony jest więc cały obwód płaszcza bramy. System uzupełniają mocno przylegające uszczelnienia między panelami


Brama dla wszystkich?

Myślisz, że brama elewacyjna to rozwiązanie tylko dla wielkich obiektów i firm? Nic bardziej mylnego! Bez trudu zamontujesz ją w domu i dopasujesz to elewacji. Oryginalność nie jest domeną jedynie inwestycji za setki milionów.

Z brama elewacyjną zyskasz idealne połączenie między oryginalnym designem, doskonałym dopasowaniem do potrzeb i jakością. To brama inna niż wszystkie, zawsze oryginalna i zawsze dopasowana do Ciebie.

Scroll to Top